Vitajte na stránke www.naspark.sk!

Parky a záhrady, ktoré vznikli v minulosti ako unikátne spoločné diela človeka a prírody predstavujú dnes kultúrne bohatstvo našej krajiny.  Prostredníctvom našej stránky chceme prezentovať význam a krásu slovenských historických parkov a záhrad.  Poskytnutím praktických a aktuálnych informácií by sme Vás radi motivovali aj k osobnej návšteve mnohých jedinečných lokalít. Na stránku plánujeme postupne pridávať nové zaujímavé lokality a uvítame aj Vaše tipy na prezentáciu ďalších parkov a záhrad.  

 

Aktuality

Víkend otvorených parkov a záhrad

XII. ročník Víkendu otvorených parkov a záhrad sa bude konať v dńoch 6.-7. júna 2020.

Online databáza historických parkov a záhrad

Nenašli ste Váš historický park či záhradu na našej stránke ?

Hľadáme dobové fotografie našich parkov a záhrad

Máte zaujímavé historické snímky z parkov a záhrad Slovenska a chcete sa podeliť o radosť z nich s ostatnými ?
Zobraziť všetky aktuality

Kalendár podujatí

Víkend otvorených parkov a záhrad

06.06.2020 - 07.06.2020

XII. ročník Víkendu otvorených parkov a záhrad (VOPZ) sa bude konať v dňoch 6.-7. júna 2020. Podujatie je súčasťou medzinárodnej iniciatívy venovanej najmä historickým parkom a záhradám, do ktorej sa zapájajú mnohé krajiny z celej Európy. Do VOPZ sa môžu zapojiť súkromné, verejné,historické, školské, cirkevné, komunitné parky,sady a záhrady. VOPZ organizuje nezisková organizácia Národný Trust n.o.. Témou ďalšieho ročníka bude "Odovzdávanie vedomostí".

Na podujatie je potrebné sa dopredu prihlásiť.

http://www.vopz.sk

Umelci v záhradách

Záhrady sú spoločným dielom umenia človeka a umenia prírody. Záhrady so všetkými svojimi náladami poskytujú oddávna nekonečný zdroj inšpirácií pre tvorcov umenia. Zároveň sú ideálnym miestom na prezentáciu umenia každej doby. V posledných rokoch sa však umenie zo záhrad nebadane vytráca.

Naša aktivita Umelci v záhradách vznikla práve z uvedených dôvodov. Jej cieľom je snaha o opätovné spojenie umenia so záhradami a parkami na Slovensku. Chceme inšpirovať a nabádať všetkých amatérskych i profesionálnych umelcov k umeleckej tvorbe týkajúcej sa práve lokalít nášho zeleného dedičstva. Parky a záhrady na Slovensku, napriek svojmu často nie najlepšiemu fyzickém stavu, stále ponúkajú ideálny priestor na organizovanie výtvarných plenérov, workshopov či rôznych ďalších umeleckých podujatí.

V spolupráci so Základnými umeleckými školami, amatérskymi a profesionálnymi umelcami podporujeme návrat umenia a umelcov do záhrad. Prostredníctvom našej webovej stránky ponúkame na predaj amatérske i profesionálne umelecké diela týkajúce sa témy parkov a záhrad. Za získané financie organizujeme ďalšie podujatia určené pre žiakov ZUŠ, amatérskych i profesionálnych umelcov.

Zakúpením niektorého z ponúkaných diel či dielok sa i Vy stávate súčasťou našej iniciatívy! Navyše časť financií z predaných diel je určená aj na fungovanie a ďalší rozvoj našej webovej stránky a úsilia o záchranu historických parkkov a záhrad na Slovensku. Ďakujeme !

 

 

Kúpte si originálne dielka, podporíte umenie a naše parky!

20,- €

Elegán

Originálna fotografia Želmíry Lišuchovej

20,- €

Dokonalá

Originálna fotografia Želmíry Lišuchovej

Zobraziť všetky diela

Partneri