Záhrada domu Albrechtovcov

Záhrada domu Albrechtovcov

Dom Albrechtovcov je vznikajúcim kultúrnym centrom v srdci historickej Bratislavy. Záhrada bola založená v auguste 2019 ako súčasť exteriéru kultúrneho centra. Snaží sa spájať praktické a okrasné funkcie. Slúži ako auditórium pre verejné umelecké podujatia, preto je kombináciou priestorov pre sedenie publika a záhonov s okrasnými kvetmi a drevinami.

 
Druh:
park/záhrada pri múzeu/galérii
Forma ochrany:
Iné
Prevládajúci štýl:
Kraj:
Bratislavský
Obec:
Bratislava
Adresa:
Bratislava - Staré mesto: Kapitulská ul. č. 1
Nadmorská výška:
138 m.n.m.
Výmera:
0.036 ha
Zaujímavosti v okolí:
V blízkosti Záhrady domu Albrechtovcov sa nachádzajú ďalšie významné záhrady: Medická záhrada, Baroková záhrada na Bratislavskom hrade,..
N 48.1440453
E 17.1045750
Sprievodcovské služby
Bezbariérový prístup
Vstup so psom
Toalety
Prenájom priestorov v parku
Svadobné a iné fotenie
Víkend otvorených parkov a záhrad

Z histórie

Záhrada Domu Albrechtovcov - dvorová záhrada bývalého kanonického domu. V minulosti slúžila ako kombinovaná úžitkovo-okrasná záhrada. Pamätníci si spomínajú na bohatú zeleň, keď dom obývala rodina bratislavských hudobníkov  - Albrechtovcov (1945-2003).

Dom Albrechtovcov bol v druhej polovici 20. storočia centrom stretávania sa umelcov a vzdelancov s obyvateľmi domu - skladateľom Alexandrom a muzikológom Jánom Albrechtovcami. Po vymretí rodiny roku 2003 začal dom pustnúť. V roku 2011 začalo o.z. ALBRECHT FORUM s jeho renováciou a revitalizáciou. Ponukou umeleckých a vzdelávacích programov chce nadviazať na tradíciu historických stretnutí a oživiť dom komorným muzicírovaním, literárnymi, výtvarnými, divadelnými a ďalšími umeleckými aktivitami.

Opis parku

Čo v parku rastie a žije

Čerešňa, muchovník, hloh, orgován, svíb, kalina, hortenzia, fotínia, brunnera, čemerica, astra, bergenia, azalka, levanduľa, echynacea, agastache, bylinky, pavinič päťlistý, pavinič trojlaločný.

Súčasné využitie

V záhrade sa koná veľa koncertov hlavne komornej hudby, festival HORTUS ARTIS. Záhrada sa pravidelne zapája do celoslovenského podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad.

Kontakt

p. Igor Valentovič

info@albrechtforum.eu
č.t.: 0908 709 895

Naplánuj si cestu

Záhrada domu Albrechtovcov sa nachádza v centre Bratislavy, v Starom meste, je dostupná pešo, prípadne električkou z hlavnej stanice.

Otváracie hodiny

Prístupnosť parku

Tento park, je prístupný pre verejnosť!